do góry
Strona główna Aktualności Aktualności 800 lat Racibórz
31 Lipiec 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia


Rozpoznamy ich po białych koszulkach z zielonym drzewkiem w logo i ze specjalnie oznakowanymi puszkami, wolontariusze raciborskiego Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” objęli patronat nad tegorocznym Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, który 27 sierpnia poprzedzi bieg główny na 21097 5m. Zapisy trwają: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=3249.

Chociaż historia działalności Stowarzyszenia Artystyczno- Społecznego „Pracownia Przyszłości” jest bardzo krótka, ich pomoc jest nieoceniona. Stowarzyszenie stworzyli ludzie z bogatym bagażem doświadczeń w pomaganiu potrzebującym. Wolontariusze stowarzyszenia aktywnie działali przy Szlachetnej Paczce, wielokrotnie włączali się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, organizowali szereg koncertów i imprez charytatywnych.

- Pomaganie mamy w genach – mówi żartobliwie Tomasz Kuryłowicz, wiceprezes „Pracowni Przyszłości”. - Docelowo stowarzyszenie powstało, abyśmy mogli prowadzić bank żywności, ale chętnie angażujemy się w inne akcje charytatywne. 22 lipca, podczas Intro Festivalu prowadziliśmy kwestę na rzecz niepełnosprawnego Łukasza Kądziołki, któremu spłonął pojazd pozwalający przemierzać dłuższe dystanse. Kolejnym wydarzeniem, które będziemy koordynować to Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz. W tym roku pomocy potrzebuje 5,5-letni Michał Junka. Zapraszam wszystkich, którzy chcą pobiec z nami i wesprzeć Michałka – zachęca do udziału w biegu T. Kuryłowicz.

Przypomnijmy, że o godzinie 9.00, czyli tuż przed biegiem głównym wystartuje Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, z którego dochód w całości przekazany zostanie na leczenie Michała z Raciborza. Chłopiec od urodzenia zmaga się z ciężkim schorzeniem nerek. Wpisowe na mini półmaraton to zaledwie 20 zł- przy zapisach internetowych do 21 sierpnia. 30 zł – w biurze zawodów 26 sierpnia, w godz. 16.00 – 20.00 r. oraz 27 sierpnia w godz. 7.00 – 8.15.

Trasa wynosi tylko 2,109 m. Pokonać może ją każdy: dziecko (od 10 lat), nastolatek oraz dorosły. Wystarczy dopisać się do listy startowej, następnie zameldować na linii startu,  przebiec, przejść szybkim marszem czy przespacerować z kijkami. W tym biegu nie ma limitów liczby startujących. Im więcej osób pobiegnie, tym większą sumę pieniędzy uda się zebrać dla Michałka.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H