do góry
Strona główna Aktualności Aktualności 800 lat Racibórz
18 Wrzesień 2017
kategoria:
Wiadomości i wydarzenia
 

Racibórz od dłuższego czasu gości na swojej scenie gwiazdy światowego formatu muzyki jazzowej. W zeszłym roku koncertował u nas w ramach Palm Jazz Days Festival Mike Stern, który grał z samym wielkim Milesem Davisem. W tym roku pojawi się u nas Wojciech Mazolewski ze swoją "Polką", która podbija listy bestsellerów muzycznych w naszym kraju oraz... Yasmin Levy.

Yasmin Levy to izraelska piosenkarka, która śpiewa w języku ladino, którym na co dzień posługuje się zaledwie kilkaset tysięcy ludzi. Muzyka tej piosenkarki jest inspirowana głównie hiszpańskim flamenco, do której włącza takie instrumenty jak skrzypce, wiolonczela czy fortepian. Jej pierwsza płyta została wyróżniona przez BBC Radio 3 nagrodą "Najlepszy debiut". Jej dalsza twórczość została dostrzeżona przez świat kina, który sięgnął po jej dokonania przy obrazie Tonego Gatlifa"Vengo". Koncertuje po całym świecie - w tym roku jej muzyka posłużyła za muzyczną oprawę dla monumentalnego spektaklu "Salome" wystawianego na deskach londyńskiego National Theatre. Wystąpiła w nowojorskiej Carnegie Hall - jednej z najwazniejszych sal koncertowych na  świecie. Ma za sobą trasy koncertowe w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Portugalii, Szwecji czy Norwegii. Brytyjski "Guardian" napisał o jej twórczości "Yasmin Levy sings in a language almost no one understands - but she believes her music can bring us all together" (Yasmin Levy śpiewa w języku, któego prawie nikt nie rozumie - ale jest przekonana, że jej muzyka może nas połączyć).

Yasmin Levy wystąpi u nas już 10 grudnia na deskach Raciborskiego Centrum Kultury. Bilety można nabyć w kasie RCK-u i elektronicznie na stronach www.ck.com.pl   www.kupbilebik.pl 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H